SIHU2N80E-GE3
Vishay Siliconix
Produkt-Nr.:
SIHU2N80E-GE3
Paket:
TO-251AA
Beschreibung:
MOSFET N-CH 800V 2.8A IPAK
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 315 pF @ 100 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 19.6 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 2.75Ohm @ 1A, 10V
Supplier Device Package TO-251AA
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 800 V
Series E
Power Dissipation (Max) 62.5W (Tc)
Package / Case TO-251-3 Short Leads, IPak, TO-251AA
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Vishay Siliconix
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 2.8A (Tc)
Vgs (Max) ±30V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V