SIJH600E-T1-GE3
Vishay Siliconix
Produkt-Nr.:
SIJH600E-T1-GE3
Hersteller:
Vishay Siliconix
Paket:
PowerPAK® 8 x 8
Beschreibung:
N-CHANNEL 60-V (D-S) 175C MOSFET
Auf Lager : 1704
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 9950 pF @ 30 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 212 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 0.92mOhm @ 20A, 10V
Supplier Device Package PowerPAK® 8 x 8
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 60 V
Series TrenchFET® Gen IV
Power Dissipation (Max) 3.3W (Ta), 333W (Tc)
Package / Case PowerPAK® 8 x 8
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Vishay Siliconix
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 37A (Ta), 373A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 7.5V, 10V