SIRA10BDP-T1-GE3
Vishay Siliconix
Produkt-Nr.:
SIRA10BDP-T1-GE3
Hersteller:
Vishay Siliconix
Paket:
PowerPAK® SO-8
Beschreibung:
MOSFET N-CH 30V 30A/60A PPAK SO8
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1710 pF @ 15 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 36.2 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 3.6mOhm @ 10A, 10V
Supplier Device Package PowerPAK® SO-8
Vgs(th) (Max) @ Id 2.4V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 30 V
Series TrenchFET® Gen IV
Power Dissipation (Max) 5W (Ta), 43W (Tc)
Package / Case PowerPAK® SO-8
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Vishay Siliconix
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 30A (Ta), 60A (Tc)
Vgs (Max) +20V, -16V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V