SIRA20BDP-T1-GE3
Vishay Siliconix
Produkt-Nr.:
SIRA20BDP-T1-GE3
Hersteller:
Vishay Siliconix
Paket:
PowerPAK® SO-8
Beschreibung:
MOSFET N-CH 25V 82A/335A PPAK
Auf Lager : 10895
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 9950 pF @ 15 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 186 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 0.58mOhm @ 20A, 10V
Supplier Device Package PowerPAK® SO-8
Vgs(th) (Max) @ Id 2.1V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 25 V
Series TrenchFET® Gen IV
Power Dissipation (Max) 6.3W (Ta), 104W (Tc)
Package / Case PowerPAK® SO-8
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Vishay Siliconix
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 82A (Ta), 335A (Tc)
Vgs (Max) +16V, -12V