SISA10DN-T1-GE3
Vishay Siliconix
Produkt-Nr.:
SISA10DN-T1-GE3
Hersteller:
Vishay Siliconix
Paket:
PowerPAK® 1212-8
Beschreibung:
MOSFET N-CH 30V 30A PPAK1212-8
Auf Lager : 4637
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 2425 pF @ 15 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 51 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 3.7mOhm @ 10A, 10V
Supplier Device Package PowerPAK® 1212-8
Vgs(th) (Max) @ Id 2.2V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 30 V
Series TrenchFET®
Power Dissipation (Max) 3.6W (Ta), 39W (Tc)
Package / Case PowerPAK® 1212-8
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Vishay Siliconix
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 30A (Tc)
Vgs (Max) +20V, -16V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V