SISA16DN-T1-GE3
Vishay Siliconix
Produkt-Nr.:
SISA16DN-T1-GE3
Hersteller:
Vishay Siliconix
Paket:
PowerPAK® 1212-8
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
MOSFET N-CH 30V 16A PPAK1212-8
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 2060 pF @ 15 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 47 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 6.8mOhm @ 15A, 10V
Supplier Device Package PowerPAK® 1212-8
Vgs(th) (Max) @ Id 2.3V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 30 V
Series TrenchFET®
Power Dissipation (Max) -
Package / Case PowerPAK® 1212-8
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Vishay Siliconix
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 16A (Ta)