SISS10DN-T1-GE3
Vishay Siliconix
Produkt-Nr.:
SISS10DN-T1-GE3
Paket:
PowerPAK® 1212-8S
Beschreibung:
MOSFET N-CH 40V 60A PPAK 1212-8S
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 3750 pF @ 20 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 75 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 2.65mOhm @ 15A, 10V
Supplier Device Package PowerPAK® 1212-8S
Vgs(th) (Max) @ Id 2.4V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 40 V
Series TrenchFET®
Power Dissipation (Max) 57W (Tc)
Package / Case PowerPAK® 1212-8S
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Vishay Siliconix
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 60A (Tc)
Vgs (Max) +20V, -16V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V