SIZF4800LDT-T1-GE3
Vishay Siliconix
Produkt-Nr.:
SIZF4800LDT-T1-GE3
Hersteller:
Vishay Siliconix
Paket:
PowerPAIR® 3x3FS
Beschreibung:
DUAL N-CHANNEL 80 V (D-S) MOSFET
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature Standard
Configuration 2 N-Channel (Half Bridge)
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 950pF @ 40V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 23nC @ 10V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 19mOhm @ 10A, 10V
Supplier Device Package PowerPAIR® 3x3FS
Vgs(th) (Max) @ Id 2V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 80V
Series TrenchFET®
Package / Case 12-PowerPair™
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Power - Max 4.5W (Ta), 56.8W (Tc)
Mfr Vishay Siliconix
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 10A (Ta), 36A (Tc)