Zuhause / SCRs / SJ4008DS2TP
minImg
SJ4008DS2TP
IXYS
Produkt-Nr.:
SJ4008DS2TP
Hersteller:
IXYS
Paket:
TO-252AA
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
8 AMP HIGH TEMPERATURE SENSITIVE
Auf Lager : 720
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)
Current - Off State (Max) 5 µA
Current - Hold (Ih) (Max) 6 mA
SCR Type Sensitive Gate
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 800 mV
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 200 µA
Voltage - On State (Vtm) (Max) 1.6 V
Current - On State (It (AV)) (Max) 5.1 A
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package TO-252AA
Voltage - Off State 400 V
Series SJxx08xSx
Package / Case TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Mfr IXYS
Package Tube
Current - On State (It (RMS)) (Max) 8 A
Base Product Number SJ4008
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 83A, 100A