Zuhause / SCRs / SJ4016N1RP
minImg
SJ4016N1RP
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
SJ4016N1RP
Hersteller:
Littelfuse Inc.
Paket:
TO-263 (D²Pak)
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
SCR 400V 16A TO263
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)
Current - Off State (Max) 10 µA
Current - Hold (Ih) (Max) 15 mA
SCR Type Standard Recovery
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1.5 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 6 mA
Voltage - On State (Vtm) (Max) 1.6 V
Current - On State (It (AV)) (Max) 10 A
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package TO-263 (D²Pak)
Voltage - Off State 400 V
Series SJ
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Mfr Littelfuse Inc.
Package Tape & Reel (TR)
Current - On State (It (RMS)) (Max) 16 A
Base Product Number SJ4016
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 188A, 225A