Zuhause / SCRs / SJ6012N1RP
minImg
SJ6012N1RP
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
SJ6012N1RP
Hersteller:
Littelfuse Inc.
Paket:
TO-263 (D²Pak)
Beschreibung:
SCR 600V 12A TO263
Auf Lager : 532
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)
Current - Off State (Max) 10 µA
Current - Hold (Ih) (Max) 15 mA
SCR Type Standard Recovery
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1.5 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 6 mA
Voltage - On State (Vtm) (Max) 1.6 V
Current - On State (It (AV)) (Max) 7.6 A
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package TO-263 (D²Pak)
Voltage - Off State 600 V
Series SJ
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Mfr Littelfuse Inc.
Package Tape & Reel (TR)
Current - On State (It (RMS)) (Max) 12 A
Base Product Number SJ6012
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 100A, 120A