SMA2EZ62D5-TP
Micro Commercial Co
Produkt-Nr.:
SMA2EZ62D5-TP
Paket:
DO-214AC (SMA)
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
DIODE ZENER DO214AA
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package DO-214AC (SMA)
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 nA @ 47.1 V
Series -
Package / Case DO-214AC, SMA
Power - Max 2 W
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.5 V @ 200 mA
Mfr Micro Commercial Co
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 62 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 60 Ohms