SMAZ9V1-13
Diodes Incorporated
Produkt-Nr.:
SMAZ9V1-13
Paket:
SMA
Beschreibung:
DIODE ZENER 9.1V 1W SMA
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package SMA
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 7 V
Series -
Package / Case DO-214AC, SMA
Power - Max 1 W
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 200 mA
Mfr Diodes Incorporated
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 9.1 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 4 Ohms