SMBJ5355C/TR13
Microsemi Corporation
Produkt-Nr.:
SMBJ5355C/TR13
Paket:
SMBJ (DO-214AA)
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
DIODE ZENER 18V 5W SMBJ
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Tolerance ±2%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SMBJ (DO-214AA)
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 nA @ 13 V
Series -
Package / Case DO-214AA, SMB
Power - Max 5 W
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 1 A
Mfr Microsemi Corporation
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 18 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 2.5 Ohms