SMZJ3802BHM3/I
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Produkt-Nr.:
SMZJ3802BHM3/I
Paket:
DO-214AA (SMB)
Beschreibung:
DIODE ZENER 36V 1.5W DO214AA
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package DO-214AA (SMB)
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 27.4 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case DO-214AA, SMB
Power - Max 1.5 W
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 36 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 38 Ohms