SPB20N60C3ATMA1
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
SPB20N60C3ATMA1
Paket:
PG-TO263-3-2
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
MOSFET N-CH 600V 20.7A TO263-3
Auf Lager : 3365
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 2400 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 114 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 190mOhm @ 13.1A, 10V
Supplier Device Package PG-TO263-3-2
Vgs(th) (Max) @ Id 3.9V @ 1mA
Drain to Source Voltage (Vdss) 600 V
Series CoolMOS™ C3
Power Dissipation (Max) 208W (Tc)
Mfr Infineon Technologies
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 20.7A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V