SPD04N50C3ATMA1
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
SPD04N50C3ATMA1
Paket:
PG-TO252-3
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
MOSFET N-CH 500V 4.5A TO252-3
Auf Lager : 12727
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 470 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 22 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Not For New Designs
Rds On (Max) @ Id, Vgs 950mOhm @ 2.8A, 10V
Supplier Device Package PG-TO252-3
Vgs(th) (Max) @ Id 3.9V @ 200µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 500 V
Series CoolMOS™
Power Dissipation (Max) 50W (Tc)
Package / Case TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Infineon Technologies
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 4.5A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V