SPD100N03S2L-04
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
SPD100N03S2L-04
Paket:
PG-TO252-5-1
Beschreibung:
MOSFET N-CH 30V 100A TO252-5
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 3320 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 89.7 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 4.2mOhm @ 50A, 10V
Supplier Device Package PG-TO252-5-1
Vgs(th) (Max) @ Id 2V @ 100µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 30 V
Series OptiMOS™
Power Dissipation (Max) 150W (Tc)
Package / Case TO-252-5, DPak (4 Leads + Tab), TO-252AD
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Infineon Technologies
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 100A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V