SPD11N10
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
SPD11N10
Paket:
PG-TO252-3-11
Beschreibung:
MOSFET N-CH 100V 10.5A TO252-3
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 400 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 18.3 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 170mOhm @ 7.8A, 10V
Supplier Device Package PG-TO252-3-11
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 21µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 100 V
Series SIPMOS®
Power Dissipation (Max) 50W (Tc)
Mfr Infineon Technologies
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 10.5A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V