SPD30P06PGBTMA1
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
SPD30P06PGBTMA1
Paket:
PG-TO252-3
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
MOSFET P-CH 60V 30A TO252-3
Auf Lager : 9790
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type P-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1535 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 48 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 75mOhm @ 21.5A, 10V
Supplier Device Package PG-TO252-3
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 1.7mA
Drain to Source Voltage (Vdss) 60 V
Series Automotive, AEC-Q101, SIPMOS®
Power Dissipation (Max) 125W (Tc)
Package / Case TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Infineon Technologies
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 30A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V