SPD50P03L
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
SPD50P03L
Paket:
PG-TO252-5-3
Beschreibung:
MOSFET PCH -30V -50A TO252-5-3
Benutzer handbuch
FET Feature -
FET Type P-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 6880 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 126 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 7mOhm @ 50A, 10V
Supplier Device Package PG-TO252-5-3
Vgs(th) (Max) @ Id 2V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 30 V
Series OptiMOS™
Package / Case TO-252-5, DPak (4 Leads + Tab), TO-252AD
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Infineon Technologies
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 50A (Tc)