SPP15P10PLHXKSA1
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
SPP15P10PLHXKSA1
Paket:
PG-TO220-3
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
MOSFET P-CH 100V 15A TO220-3
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type P-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1490 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 62 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 200mOhm @ 11.3A, 10V
Supplier Device Package PG-TO220-3
Vgs(th) (Max) @ Id 2V @ 1.54mA
Drain to Source Voltage (Vdss) 100 V
Series SIPMOS®
Power Dissipation (Max) 128W (Tc)
Mfr Infineon Technologies
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 15A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V