SPP80N03S2L05AKSA1
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
SPP80N03S2L05AKSA1
Paket:
PG-TO220-3-1
Beschreibung:
MOSFET N-CH 30V 80A TO220-3
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 3320 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 89.7 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 5.2mOhm @ 55A, 10V
Supplier Device Package PG-TO220-3-1
Vgs(th) (Max) @ Id 2V @ 110µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 30 V
Series OptiMOS™
Power Dissipation (Max) 167W (Tc)
Mfr Infineon Technologies
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 80A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V