SPU30N03S2L-10
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
SPU30N03S2L-10
Paket:
P-TO251-3-1
Beschreibung:
MOSFET N-CH 30V 30A TO251-3
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1460 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 39.4 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 10mOhm @ 30A, 10V
Supplier Device Package P-TO251-3-1
Vgs(th) (Max) @ Id 2V @ 50µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 30 V
Series OptiMOS™
Power Dissipation (Max) 82W (Tc)
Package / Case TO-251-3 Short Leads, IPak, TO-251AA
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Infineon Technologies
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 30A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V