SPW32N50C3FKSA1
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
SPW32N50C3FKSA1
Paket:
PG-TO247-3-1
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
MOSFET N-CH 560V 32A TO247-3
Auf Lager : 398
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 4200 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 170 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Not For New Designs
Rds On (Max) @ Id, Vgs 110mOhm @ 20A, 10V
Supplier Device Package PG-TO247-3-1
Vgs(th) (Max) @ Id 3.9V @ 1.8mA
Drain to Source Voltage (Vdss) 560 V
Series CoolMOS™
Power Dissipation (Max) 284W (Tc)
Package / Case TO-247-3
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Infineon Technologies
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 32A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V