SQA300CEJW-T1_GE3
Vishay Siliconix
Produkt-Nr.:
SQA300CEJW-T1_GE3
Hersteller:
Vishay Siliconix
Paket:
PowerPAK®SC-70W-6
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
AUTOMOTIVE N-CHANNEL 30 V (D-S)
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 365 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 10 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount, Wettable Flank
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 33mOhm @ 3A, 10V
Supplier Device Package PowerPAK®SC-70W-6
Vgs(th) (Max) @ Id 2.5V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 30 V
Series Automotive, AEC-Q101
Power Dissipation (Max) 13.6W (Tc)
Package / Case PowerPAK® SC-70-6
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Vishay Siliconix
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 5.63A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V