SQD10N30-330H_4GE3
Vishay Siliconix
Produkt-Nr.:
SQD10N30-330H_4GE3
Hersteller:
Vishay Siliconix
Paket:
TO-252AA
Beschreibung:
N-CHANNEL 300-V (D-S) 175C MOSFE
Auf Lager : 3258
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 2190 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 47 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 330mOhm @ 14A, 10V
Supplier Device Package TO-252AA
Vgs(th) (Max) @ Id 4.4V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 300 V
Series Automotive, AEC-Q101, TrenchFET®
Power Dissipation (Max) 107W (Tc)
Package / Case TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Vishay Siliconix
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 10A (Tc)
Vgs (Max) ±30V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V