SQD50N04-4M5L_GE3
Vishay Siliconix
Produkt-Nr.:
SQD50N04-4M5L_GE3
Hersteller:
Vishay Siliconix
Paket:
TO-252AA
Beschreibung:
MOSFET N-CH 40V 50A TO252AA
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 5860 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 130 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 3.5mOhm @ 20A, 10V
Supplier Device Package TO-252AA
Vgs(th) (Max) @ Id 2.5V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 40 V
Series -
Power Dissipation (Max) 136W (Tc)
Package / Case TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Vishay Siliconix
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 50A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V