SQJ200EP-T1_GE3
Vishay Siliconix
Produkt-Nr.:
SQJ200EP-T1_GE3
Hersteller:
Vishay Siliconix
Paket:
PowerPAK® SO-8 Dual Asymmetric
Beschreibung:
MOSFET 2N-CH 20V 20A/60A PPAK SO
Auf Lager : 3000
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
Configuration 2 N-Channel (Dual)
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 975pF @ 10V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 18nC @ 10V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 8.8mOhm @ 16A, 10V
Supplier Device Package PowerPAK® SO-8 Dual Asymmetric
Vgs(th) (Max) @ Id 2V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 20V
Series Automotive, AEC-Q101, TrenchFET®
Package / Case PowerPAK® SO-8 Dual
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Power - Max 27W, 48W
Mfr Vishay Siliconix
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 20A, 60A