SQJQ100E-T1_GE3
Vishay Siliconix
Produkt-Nr.:
SQJQ100E-T1_GE3
Paket:
PowerPAK® 8 x 8
Beschreibung:
MOSFET N-CH 40V 200A PPAK 8 X 8
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 14780 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 165 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 1.5mOhm @ 20A, 10V
Supplier Device Package PowerPAK® 8 x 8
Vgs(th) (Max) @ Id 3.5V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 40 V
Series Automotive, AEC-Q101, TrenchFET®
Power Dissipation (Max) 150W (Tc)
Package / Case PowerPAK® 8 x 8
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Vishay Siliconix
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 200A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V