SQM100P10-19L_GE3
Vishay Siliconix
Produkt-Nr.:
SQM100P10-19L_GE3
Beschreibung:
MOSFET P-CH 100V 93A TO263
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type P-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 14100 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 350 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 19mOhm @ 30A, 10V
Supplier Device Package TO-263 (D²Pak)
Vgs(th) (Max) @ Id 2.5V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 100 V
Series Automotive, AEC-Q101, TrenchFET®
Power Dissipation (Max) 375W (Tc)
Mfr Vishay Siliconix
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 93A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V