SQM110N05-06L_GE3
Vishay Siliconix
Produkt-Nr.:
SQM110N05-06L_GE3
Hersteller:
Vishay Siliconix
Paket:
TO-263 (D²Pak)
Beschreibung:
MOSFET N-CH 55V 110A TO263
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 4440 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 110 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 6mOhm @ 30A, 10V
Supplier Device Package TO-263 (D²Pak)
Vgs(th) (Max) @ Id 2.5V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 55 V
Series TrenchFET®
Power Dissipation (Max) 157W (Tc)
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Vishay Siliconix
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 110A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V