SQM200N04-1M8_GE3
Vishay Siliconix
Produkt-Nr.:
SQM200N04-1M8_GE3
Hersteller:
Vishay Siliconix
Paket:
TO-263-7
Beschreibung:
MOSFET N-CH 40V 200A TO263-7
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 17350 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 310 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 1.8mOhm @ 30A, 10V
Supplier Device Package TO-263-7
Vgs(th) (Max) @ Id 3.5V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 40 V
Series -
Power Dissipation (Max) 375W (Tc)
Package / Case TO-263-7, D²Pak (6 Leads + Tab)
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Vishay Siliconix
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 200A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V