SQM25N15-52_GE3
Vishay Siliconix
Produkt-Nr.:
SQM25N15-52_GE3
Beschreibung:
MOSFET N-CH 150V 25A TO263
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 2360 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 51 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 52mOhm @ 15A, 10V
Supplier Device Package TO-263 (D²Pak)
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 150 V
Series Automotive, AEC-Q101, TrenchFET®
Power Dissipation (Max) 107W (Tc)
Mfr Vishay Siliconix
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 25A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V