SQR50N04-3M8_GE3
Vishay Siliconix
Produkt-Nr.:
SQR50N04-3M8_GE3
Hersteller:
Vishay Siliconix
Paket:
D-PAK (TO-252)
Beschreibung:
MOSFET N-CH 40V 50A DPAK
Auf Lager : 1857
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 6700 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 105 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 3.8mOhm @ 20A, 10V
Supplier Device Package D-PAK (TO-252)
Vgs(th) (Max) @ Id 3.5V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 40 V
Series Automotive, AEC-Q101, TrenchFET®
Power Dissipation (Max) 136W (Tc)
Package / Case TO-252-4, DPak (3 Leads + Tab)
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Vishay Siliconix
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 50A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V