SQV120N10-3M8_GE3
Vishay Siliconix
Produkt-Nr.:
SQV120N10-3M8_GE3
Hersteller:
Vishay Siliconix
Paket:
28-SOIC
Beschreibung:
MOSFET N-CH 100V 120A TO262-3
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 7230 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 190 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 3.8mOhm @ 20A, 10V
Supplier Device Package 28-SOIC
Vgs(th) (Max) @ Id 3.5V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 100 V
Series Automotive, AEC-Q101, TrenchFET®
Power Dissipation (Max) 250W (Tc)
Package / Case 28-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Vishay Siliconix
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 120A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V