STB10N65K3
STMicroelectronics
Produkt-Nr.:
STB10N65K3
Hersteller:
STMicroelectronics
Paket:
D²PAK (TO-263)
Beschreibung:
MOSFET N-CH 650V 10A D2PAK
Auf Lager : 901
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1180 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 42 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 1Ohm @ 3.6A, 10V
Supplier Device Package D²PAK (TO-263)
Vgs(th) (Max) @ Id 4.5V @ 100µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 650 V
Series SuperMESH3™
Power Dissipation (Max) 150W (Tc)
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr STMicroelectronics
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 10A (Tc)
Vgs (Max) ±30V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V