STD60NF06T4
STMicroelectronics
Produkt-Nr.:
STD60NF06T4
Hersteller:
STMicroelectronics
Paket:
DPAK
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
N-channel 60 V, 0.014 Ohm typ.,
Auf Lager : 2500
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 2500
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1810 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 66 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 16mOhm @ 30A, 10V
Supplier Device Package DPAK
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 60 V
Series -
Power Dissipation (Max) 110W (Tc)
Package / Case TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr STMicroelectronics
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 60A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V