STGWA15H120F2
STMicroelectronics
Produkt-Nr.:
STGWA15H120F2
Paket:
TO-247-3
Beschreibung:
IGBT HB 1200V 15A HS TO247-3
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Test Condition 600V, 15A, 10Ohm, 15V
Input Type Standard
Switching Energy 380µJ (on), 370µJ (off)
Current - Collector (Ic) (Max) 30 A
Mounting Type Through Hole
Product Status Last Time Buy
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1200 V
Td (on/off) @ 25°C 23ns/111ns
Supplier Device Package TO-247-3
Current - Collector Pulsed (Icm) 60 A
Series -
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.6V @ 15V, 15A
Package / Case TO-247-3
Gate Charge 67 nC
Power - Max 259 W