STH80N10LF7-2AG
STMicroelectronics
Produkt-Nr.:
STH80N10LF7-2AG
Hersteller:
STMicroelectronics
Paket:
H2Pak-2
Beschreibung:
MOSFET N-CH 100V 80A H2PAK-2
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 2900 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 28.3 nC @ 4.5 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 10mOhm @ 40A, 10V
Supplier Device Package H2Pak-2
Drain to Source Voltage (Vdss) 100 V
Series Automotive, AEC-Q101, STripFET™
Power Dissipation (Max) 110W (Tc)
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr STMicroelectronics
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 80A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V