STI10NM60N
STMicroelectronics
Produkt-Nr.:
STI10NM60N
Hersteller:
STMicroelectronics
Paket:
I2PAK (TO-262)
Beschreibung:
MOSFET N-CH 600V 10A I2PAK
Auf Lager : 970
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 540 pF @ 50 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 19 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 550mOhm @ 4A, 10V
Supplier Device Package I2PAK (TO-262)
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 600 V
Series MDmesh™ II
Power Dissipation (Max) 70W (Tc)
Package / Case TO-262-3 Long Leads, I²Pak, TO-262AA
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr STMicroelectronics
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 10A (Tc)
Vgs (Max) ±25V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V