STL120N10F8
STMicroelectronics
Produkt-Nr.:
STL120N10F8
Hersteller:
STMicroelectronics
Paket:
PowerFlat™ (5x6)
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
N-CHANNEL ENHANCEMENT MODE STAND
Auf Lager : 235
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 3600 pF @ 50 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 56 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 4.6mOhm @ 60A, 10V
Supplier Device Package PowerFlat™ (5x6)
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 100 V
Series -
Power Dissipation (Max) 150W (Tc)
Package / Case 8-PowerVDFN
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr STMicroelectronics
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 125A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V