STL51N3LLH5
STMicroelectronics
Produkt-Nr.:
STL51N3LLH5
Paket:
PowerFlat™ (5x6)
Beschreibung:
MOSFET N-CH 30V 51A POWERFLAT
Auf Lager : 11
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 724 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 5 nC @ 4.5 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 14.5mOhm @ 6.3A, 10V
Supplier Device Package PowerFlat™ (5x6)
Vgs(th) (Max) @ Id 2.5V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 30 V
Series STripFET™ V
Power Dissipation (Max) 62.5W (Tc)
Package / Case 8-PowerVDFN
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr STMicroelectronics
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 51A (Tc)
Vgs (Max) ±22V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V