STL90N3LLH6
STMicroelectronics
Produkt-Nr.:
STL90N3LLH6
Paket:
PowerFlat™ (5x6)
Beschreibung:
MOSFET N-CH 30V 90A POWERFLAT
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1690 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 17 nC @ 4.5 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 4.5mOhm @ 12A, 10V
Supplier Device Package PowerFlat™ (5x6)
Vgs(th) (Max) @ Id 1V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 30 V
Series DeepGATE™, STripFET™ VI
Power Dissipation (Max) 60W (Tc)
Package / Case 8-PowerVDFN
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr STMicroelectronics
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 90A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V