STP11NM65N
STMicroelectronics
Produkt-Nr.:
STP11NM65N
Hersteller:
STMicroelectronics
Paket:
TO-220
Beschreibung:
MOSFET N-CH 650V 11A TO-220
Auf Lager : 334
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 800 pF @ 50 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 29 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 455mOhm @ 5.5A, 10V
Supplier Device Package TO-220
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 650 V
Series MDmesh™ II
Power Dissipation (Max) 110W (Tc)
Package / Case TO-220-3
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr STMicroelectronics
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 11A (Tc)
Vgs (Max) ±25V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V