Zuhause / SCRs - Modules / STT800N16P55XPSA1
minImg
STT800N16P55XPSA1
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
STT800N16P55XPSA1
Beschreibung:
SCR MODULE POWERBLOCK PS55-1
Auf Lager : 1
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature 125°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max) 300 mA
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 2 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 200 mA
Number of SCRs, Diodes 2 SCRs
Voltage - Off State 1.6 kV
Series -
Structure 1-Phase Controller - All SCRs
Base Product Number STT800
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 6300A @ 50Hz