Zuhause / SCRs - Modules / STT800N16P55XPSA2
minImg
STT800N16P55XPSA2
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
STT800N16P55XPSA2
Benutzer handbuch
Operating Temperature 125°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max) 300 mA
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 2 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 200 mA
Number of SCRs, Diodes 2 SCRs
Voltage - Off State 1.6 kV
Structure 1-Phase Controller - All SCRs
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 6300A @ 50Hz