SUD15N15-95-BE3
Vishay Siliconix
Produkt-Nr.:
SUD15N15-95-BE3
Hersteller:
Vishay Siliconix
Paket:
TO-252AA
Beschreibung:
MOSFET N-CH 150V 15A DPAK
Auf Lager : 6331
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 900 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 25 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 95mOhm @ 15A, 10V
Supplier Device Package TO-252AA
Vgs(th) (Max) @ Id 2V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 150 V
Series TrenchFET®
Power Dissipation (Max) 2.7W (Ta), 62W (Tc)
Package / Case TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Vishay Siliconix
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 15A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 6V, 10V