SUD45P04-16P-GE3
Vishay Siliconix
Produkt-Nr.:
SUD45P04-16P-GE3
Beschreibung:
MOSFET P-CH 40V 36A TO252AA
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type P-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 2765 pF @ 20 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 100 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 16.2mOhm @ 14A, 20V
Supplier Device Package TO-252AA
Vgs(th) (Max) @ Id 2.5V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 40 V
Series TrenchFET®
Power Dissipation (Max) 2.1W (Ta), 41.7W (Tc)
Mfr Vishay Siliconix
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 36A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V