SUD50N04-8M8P-4BE3
Vishay Siliconix
Produkt-Nr.:
SUD50N04-8M8P-4BE3
Hersteller:
Vishay Siliconix
Paket:
TO-252AA
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
MOSFET N-CH 40V 14A/50A DPAK
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 2400 pF @ 20 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 56 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 8.8mOhm @ 20A, 10V
Supplier Device Package TO-252AA
Vgs(th) (Max) @ Id 3V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 40 V
Series TrenchFET®
Power Dissipation (Max) 3.1W (Ta), 48.1W (Tc)
Package / Case TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Vishay Siliconix
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 14A (Ta), 50A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V